Forum 12 Drużyna Harcerska TEM Strona Główna


12 Drużyna Harcerska TEM
TEM, to właśnie TEM, to właśnie On, dodaje nam sił...
Odpowiedz do tematu
Wiadomości
MilkaDołączył: 01 Gru 2012
Posty: 116
Przeczytał: 3 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: 12 DH "TEM"

Co się działo w październiku... Question

1. "Schorowana kobieta znalazła się na liście wyborczej KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke. Jest po trepanacji czaszki i nie wychodzi z domu, nieświadomie podpisała zgodę na kandydowanie" - donosi "Dziennik Łódzki". Kobieta sądziła, że na prośbę koleżanki podpisuje jedynie listę poparcia dla jednego z lokalnych kandydatów.

2. Małgorzata Kidawa-Błońska, była rzeczniczka rządu, dziś sekretarz stanu w KPRM, zapewniła, że konwencja ws. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet zostanie ratyfikowana w najbliższym czasie. - Dożyjemy tego. Jestem przekonana, że ten projekt zostanie w tej kadencji zamknięty. Wiem, że są opory, wiem, że są emocje, ale to musi być zrobione - podkreślała.

3. Czempiński: Nie rozumiem, dlaczego nadal nie mamy dronów. Armia straciła 6 lat. Czempiński wyjaśnił, że nowoczesne samoloty bezzałogowe są "niesamowitą stacją nasłuchową, która zbiera wszystkie sygnały". - Radio, telefony komórkowe, rozmowy. W zależności od wysokości i sprzętu dron może mieć 1000 kilometrów zasięgu. Gdybyśmy je mieli, wiedzielibyśmy dobrze, co się dzieje na granicy ukraińsko-rosyjskiej - tłumaczył Czempiński.

4. Sasin przekonywał, że "chciałby się związać z Warszawą podatkowo". Na razie - w opinii polityka PiS - stolica nie zachęca, żeby w niej płacić podatki. "- Jeżeli pan Sasin mieszka w Ząbkach, powinien płacić podatki w Ząbkach. I nie może powiedzieć, że jak zostanie prezydentem, będzie tu płacił podatki. A ja go nie mogę zachęcać - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

5.Posłowie przyznają, że podejrzany o szpiegostwo Stanisław Sz. był na posiedzeniu komisji ds. energetyki. Podejrzany o szpiegostwo prawnik w połowie października został aresztowany na trzy miesiące na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która postawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, za co grozi od roku do 10 lat więzienia.

6. "Kaczyński, robiąc z igły widły, Polsce robi krzywdę. Przecież każdy, kto w miarę sprawnie posługuje się rozumem nie może wyciągać wniosków, że polityka wobec Rosji mogłaby być zupełnie inna, gdyby Polska lub świat dowiedziały się, cóż takiego mówił Putin" - uważa Tomasz Lis. W najnowszym "Newsweeku" naczelny pisma gromi opozycję za jej reakcję na słowa Radosława Sikorskiego o rzekomej propozycji rozbioru Ukrainy. Chodzi o słowa Radosława Sikorskiego w "Politico" o tym, że w 2008 roku Władimir Putin miał zaproponować Donaldowi Tuskowi wspólny rozbiór Ukrainy. Potem obecny marszałek Sejmu ze swoich słów się wycofał mówiąc: "Zawiodła mnie pamięć. Nie byłospotkania Tuska z Putinem." , temu rzekomemu wydarzeniu zaprzeczył też sam Tusk.

7. Kościoły dostaną "podwyżkę". W 2015 r. państwo przeznaczy na Fundusz Kościelny ponad 118 mln zł. Na Fundusz Kościelny rząd przeznaczy w tym roku ok. 95 mln zł. W przyszłym o ponad 23 mln zł więcej. Dwa lata temu Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji zapowiadało, że od 2015 r. Fundusz zostanie zastąpiony odpisem podatkowym na dowolny kościół. Na razie do tego nie dojdzie.

8. Były prezydent RP i legendarny przywódca "Solidarności" Lech Wałęsa zaoferował na spotkaniu z opozycjonistami kubańskimi pomoc w przyspieszeniu procesu demokratyzacji ich kraju.

9. Jak informuje "Newsweek", wśród ochroniarzy Jarosława Kaczyńskiego pracuje osoba z wyrokiem karnym i po odsiadce. Według informacji gazety, mężczyzna dwa lata temu był ścigany listem gończym. Mężczyzna jest widywany blisko Kaczyńskiego np. podczas obchodów miesięcznic katastrofy smoleńskiej.

10. Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście wszczęła postępowanie dotyczące ewentualnego podrobienia podpisów na listach poparcia dla komitetu wyborczego PO w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do analizy zabezpieczono ok. 900 takich list.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wiadomości
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu